Šašek jako životní poslání

Lidé se smějí po celý život. Nebo taky ne. Ale já rozhodně. Každý den, alespoň chvíli. Protože není nic lepšího, než se něčemu pořádně zasmát a zlepšit si tak den. Nebo zlepšit někomu den. A tom to je. O tom udělat někomu radost a zlepšit mu den. Beru to jako své životní poslání.

Ti, kteří mě znají osobně, si to možná ani nedokážou představit, ale jako malý (rozuměj na základní škole) jsem byl strašně nevýrazný a tichý človíček. Uťápnutý, bez jakéhokoliv vkusu, dá se říct i padavka. Až postupem času jsem si vybudoval svůj styl – kluk, který neváhá zapojit svůj humor úplně k čemukoliv. Aby zkrátka dosáhl svého. A tak se ze mě stal někdo, kdo používá humor nejdřív jako obranný mechanismus. Potom jako nástroj k pobavení lidí.

Začal jsem si uvědomovat, že pokud chci být za toho „v pohodě týpka“, kterého nemůže nic rozházet a se kterým by bylo fajn se kamarádit, musím toho co nejlépe využít. Objevil jsem sám sebe. S každým vtípkem, s nímž jsem sklidil úspěch, se posilovala moje sebejistota v tom, co dělám. Pocit, být na chvíli vtipálkem, nebyl vůbec k zahození a líbilo se mi to čím dál víc.

A teď jsem tady. Vojta, který ze sebe dělá pravidelně šaška a rozhazuje vtipné poznámky všude okolo sebe jak Willy Wonka čokoládové bonbóny. A ať už jsem za baviče nebo za regulérního šaška, naplňuje mě to. Nedokážu si představit, že bych aspoň jednou za den neřekl něco, co by někoho mohlo pobavit. Že bych se celý den tvářil jako kakabus. Opravdu rád rozdávám radost a vykouzlím úsměv na tváři lidí. Jsem rád, když se lidí smějí a můžu se tak smát i já. Protože alespoň na chvíli se stávám tím, kdo opravdu jsem. Protože být šaškem je moje životní poslání.

One thought on “Šašek jako životní poslání

  1. No jo, takový šoumen je třeba moje sestra. Je pravda, že umět si ze sebe i z okolí udělat legraci a zlepšit tak druhým náladu je skvělá vlastnost, kterou oplývá jen málo lidí a o to víc se s ní můžou chlubit. 🙂

    Pěkný článek. 🙂

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..