O nepřekonané překážce

Jakými jen slovy tento příspěvek začít? Je docela obvyklé, že u věcí, s nimiž bych se chtěl nejvíce podělit, nenacházím ta správná slova. Jak pravil Francis Bacon – slova znásilňují rozum. A má pravdu, protože mě mnohdy slova neskutečně svazují, stejně jako teď.

Jsou dva druhy věcí – ty, které děláme rádi a ty, které naopak rádi neděláme. Prosté, že? Jenže pak tu je také moje škola, která snoubí oba dva protipóly v jeden celek. Na jednu stranu hezká příležitost posbírat spoustu praktických zkušeností, naopak na tu druhou nic extra nového k učení, prakticky škola pro ty, kteří neví, kam dál, nebo se nikam jinam nedostanou (i můj případ, bohužel). Řekl jsem si, že když už nic, tak budu v rámci školy pracovat na tom, co mě opravdu baví. A dařilo se… většinou. Vskutku nejhorší byla finálová rovinka, jež vlastně ve skutečnosti byla spíš značně finálovou serpentinou do kopce. Zejména, co se týče tvorby absolventské práce. Hodně mě mrzí, že jsem ji nedokončil s takovou parádou, s jakou jsem plánoval. Ale přesto – psal jsem v ní o tom, co mě baví a to je to hlavní.

Děkuji tímto všem, kteří na mě 9. června mysleli a drželi palce. Bohužel musím napsat, že jsem neuspěl a failnul obhajobu práce. Což… považuji za docela fatální chybu. Ne vzhledem ke mně, ale ke všem ostatník, kterým vlastně můj neúspěch obhajoby škodí. Zejména všem knižním blogerům, youtuberům, nakladatelům a autorům. Pocit z prvního velkého selhání je zničující, zvlášť, když máte okolo sebe lidi, kteří vám drží palce seč mohou. Třeba však konečně stvořím práci, kterou bude moci přečíst i víc lidí než jen vedoucí práce a oponentura. Nakonec taky není špatný pocit vědět, že předávání diplomů v září se bude nést ve zcela komorním duchu.

Faktem také je, že mi oficiálně začínají prázdniny. Rád bych tento nešvar hodil za hlavu a začal se věnovat věcem, které jsem slíbil. Nějaký ten projektík, slíbené nové záložky, placky (a možná přijde i nějaký ten plakát či taška). A samozřejmě spousta knih! Ale o plánech se rozepíšu zase s dalším článkem. Teď jen stačí, když mi prominete a nakopnete mne k tomu, abych do konce srpna sepsal mnohem lepší dílo, které v září obhájím.

Howgh!

Přečti si taky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *