Nabírám druhý dech

Je to tak. Ještě stále umíte číst, nepopletla se Vám písmenka. Jsem tu po delší době s novým příspěvkem a tak trochu aktualizovanými pohnutky ohledně tohoto blogu a všech dalších činností a záležitostí, které se k němu pojí. Takže… jdeme na to!

Je začátek června, zkouškové v plném proudu. A já nemám nic jiného na práci než prokrastinaci. To mi připomíná dobu příprav na maturitu v roce 2012, tenkrát jsem totiž při stejné příležitosti založil své Knižní kukátko. Tahle paralela je docela úsměvná… Je paradoxní, že nejvíce času nacházím v době, kdy se mám učit na zkoušky a splňovat podmínky ukončení různých předmětů. Ale tak to asi u mě je – v časovém pressu toho stihnu daleko víc a nacházím si všude spoustu volných chvil. Ale teď už k věci.

EclecticGuy jako blog znovu ožívá. Po předchozích pár týdnech se toho ve mně nakupilo víc a myslím, že tento blog je přímo stvořen k zachytávání všemožných myšlenek (za tímto účelem byl stejně založen). Navíc jsem si uvědomil, že není dobré vše publikovat pouze prostřednictvím videí, jejichž tvorbu jsem si za poslední rok velmi oblíbil. Čím dál tím víc se vyžívám v natáčení a následné editaci zejména knižních videí, stačí se mrknout na moji YouTube odnož EclecticReader.

Jenže videa nejsou všechno a mně v poslední době chybí se pořádně vypsat. A jelikož se nechci zaměřovat pouze na knižní recenze (ty si právě vynahrazuji těmi videi), tak bude dobré, když všechnu tu zvláštní směsku textů, které pro Vás chystám, vyhodím sem do tohoto prostoru.

Tento blog ležel až dost ladem a skladem na to, aby nebyl nakonec používaný vůbec. Nebudu dělat tu chybu, že tady napíšu předsevzetí jako v v jednom z předchozích příspěvků. Nicméně se můžete těšit na nové články ohledně všeho, co mě zajímá, co dělám a co chystám. A abyste měli představu, o čem že tak budu v následujících dnech/týdnech psát, tak Vám dodám menší sneak peek.

  1. V současnosti bych rád pokračoval ve své videotvorbě, a to jak pracovně pro ČBDB.cz, tak i osobně pro kanál EclecticReader (a pokud to vyjde, tak bych rád i s mojí drahou polovičkou Terezkou natáčel i klasické vlogy na separátní kanál).
  2. Klasické knižní recenze nebudu psát v takové míře jako v minulosti, ale rád bych si nějakou občas napsal. Každopádně Knižní kukátko taky docela strádá, hledám někoho, kdo by chtěl využít prostor, kam uveřejňovat své recenze. Knižní kukátko by pro případné zájemce bylo k dispozici, protože jinak nebude plnit svůj účel na 100 %.
  3. Společně se spolužákem nyní připravujeme projekt zvaný BookEd. Jedná se o nástroj, který bude vzdělávat knižní bloggery a booktubery, kteří by chtěli svoji tvorbu krůček po krůčku posouvat a dozvídat se nové informace, jež by jim pomohli v jejich tvorbě. Myslím, že tenhle projekt si vyslouží i samostatný článek.
  4. Nedávno mi vyšla moje první audiokniha, kterou jsem načetl. Hlas Černého hvozdu najdete na stránkách nakladatele. Pokud budete mít zájem o CD, neváhejte mi napsat, bude možnost osobního předání pro Brno a okolí.
  5. Zároveň Vás zde budu v blízké budoucnosti informovat o Humbooku, což je akce pro fanoušky young adult literatury. Jsem zároveň ambasadorem tohoto festivalu literatury pro mládež, takže se dozvíte i nějaké zajímavé zákulisní informace.

 

Jestliže jsem Vás aspoň trochu zaujal, neváhejte mě sledovat na sociálních sítích, kde budu též o něco aktivnější než dosud:

Facebook | Twitter | Instagram | Goodreads | YouTube

A taky můžete mé články odebírat jednoduše skrze e-mail (stačí svoji adresu zadat vpravo v menu).

2 thoughts on “Nabírám druhý dech

  1. Jupí, budou nové články! 🙂 Párkrát jsem sem v posledních měsících nakoukla a až mě překvapilo, jak moc jsi blog odsunul do pozadí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..